Szycie na miare

Chociaż szablon pojawił się tutaj już dwa dni temu, to chyba dopiero dzisiaj mogę spokojnie powiedzieć, że został skończony. W menu pojawiły się dwie nowe zakładki: "na miarę" i "polityka jakości", o których pozwolę sobie wspomnieć kilka słów.

Szycie na miarę - czyli ni mniej, ni więcej, a dostosowywanie szablonów do indywidualnych potrzeb klienta. Chcesz dodać na blogu wysuwany shoutbox, ale nie wiesz jak? A może nie potrafisz dostosować go kolorystycznie do wystroju bloga? Brakuje ci paneli portali społecznościowych czy menu unieruchomionego w jednym miejscu na stronie? Szycie na miarę rozwiązałoby ten problem - jesteśmy w stanie dostosować każdy nasz szablon do wymagań jego użytkownika. Czy to przydatne? Tak sądzę.

Co się tyczy polityki jakości - jest to zbiór informacji o działaniu, rozwoju i doskonaleniu naszego małego przedsięwzięcia, jakim jest Überschrift i - wkrótce - Graphic Ambulance. Być może to mój kaprys, być może skrzywienie "zawodowe", a być może po prostu wskazówka dla Was, co chcemy zrobić i małe przypomnienie dla nas, gdybyśmy postanowiły zboczyć z obranego toru działania. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to Wam do niczego potrzebne, ale dla nas może być czymś bardzo ważnym - jeśli nie teraz, to w przyszłości. Postaram się zamieścić ją wieczorem, zaraz po konsultacji z drugą właścicielką bloga.

W przygotowaniu mam jeszcze jeden pomysł, roboczo nazwany "metamorfozami", ale nim zdecyduję się go wprowadzić, chciałabym poznać Wasze zdanie na temat szycia na miarę i sprawdzić, jaki będzie w tej kwestii odzew.

A tymczasem...

Ściskam gorąco w tej niezwykle upalny dzień,
Leech

9 komentarzy:

 1. Dobrze, to ja tak... pytająco.
  Wysyłałam emaila w sprawie zamówienia na bloga grupowego (kontakt -> współpraca) i albo nie doszło (bo takie mam wrażenie) albo zaspamowałam Waszą skrzynkę pocztową setkami wiadomości.
  Jeśli tak, to najmocniej przepraszam i (tak, czy siak) proszę o kontakt.

  Co do Szycia na miarę.
  Sądzę, że to całkiem przydatny pomysł, każdy mógłby zdecydować, dokładnie co chce mieć, jakie, jak. Dosłownie: wymarzony szablon :)
  Pozdrawiam gorąco w gorąc.
  Kraken

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ym... teraz to jestem mocno zdziwiona, bo nic do mnie nie doszło. A to dziwne, bo wiadomości z formularza raczej bez problemu trafiały.

   Usuń
  2. Kurcze... formularz faktycznie nie działa. A to dziwne, bo kiedy go zainstalowałam, wszystko było okej...

   Jeśli możesz, wyślij po prostu kolejną wiadomość na pijawka92@gmail.com, na pewno się odezwę. (:

   Usuń
 2. Witaj, dostałaś(eś) tę wiadomość gdyż ten blog przynależy do naszego katalogu.

  KATALOG GRAFIKÓW zmartwychwstaje! Po dość sporym zastoju i spadku statystyk powracamy! Serdecznie zapraszamy :) W niedzielę pojawi się post z niespodzianką. Zaobserwuj, komentuj, pomóż nam przywrócić bloga do życia.

  katalog-grafikow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie do wanilijowaej - co z szablonami z tw poprzedniego bloga? Dodasz je tutaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam je, spokojnie. Problem tylko w tym, że wszystkie zamówienia, jakie ostatnio wykonałam ze starej Wanilijowej, poszły się przysłowiowo "jebać", bo dziewczyny, którym pooddawałam, po prostu ich nie powykorzystywały :>
   Dlatego, jeśli zamawiałaś u mnie szablon i dalej go chcesz, to napisz do mnie proszę na emaila, dobrze? :)

   Usuń
 4. Dlaczego tutaj się nic nie dzieje? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chwilowo jesteśmy niedysponowane :) Ja jestem w Wysowej do soboty i mam tu internet i warunki do pracy, jak wiatr zawieje, a Leech ma ostatnio lekkie urwanie głowy. Wrócimy, jak najszybciej się da

   Usuń
 5. Dnia 1 lipca do naszego spisu został zgłoszony blog Überschrift. Niestety po dziś dzień nie został umieszczony tutaj nasz button/link. Prosimy o natychmiastowe dodanie inaczej grozi to wydaleniem z naszego katalogu.

  Pozdrawiamy,
  załoga Katalogu grafików

  OdpowiedzUsuń

zamówienia | blogi grupowePosiadasz lub masz zamiar założyć bloga grupowego i chcesz zamówić u nas szablon? Nie ma problemu - wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce Kontakt » Współpraca. Jeśli tylko mamy czas, chętnie go wykonamy.

Dane, jakich będziemy potrzebować do wykonania zamówienia to adres bloga oraz dokładny opis jego struktury - prosimy o podanie wszystkich widgetów jakie mają występować w szablonie oraz o opisanie ich rozmieszczenia. Mile widziane będą także sugestie odnośnie kolorystyki i ogólnego wyglądu bloga. W razie możliwości, prosimy o nie przesyłanie sugerowanych zdjęć - wolimy dobrać je samodzielnie, zgodnie z potrzebami szablonu.

Poniżej znajdują się odnośniki do podglądów dotychczas wykonanych szablonów dla blogów grupowych.


 • zamówienia | stowarzyszenia
  Posiadasz lub masz zamiar założyć stowarzyszenie lub jakikolwiek blog mający na celu zrzeszanie innych? Chcesz zamówić u nas szablon? Nie ma problemu - wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce Kontakt » Współpraca. Jeśli tylko mamy czas, chętnie go wykonamy.

  Dane, jakich będziemy potrzebować do wykonania zamówienia to adres bloga oraz dokładny opis jego struktury - prosimy o podanie wszystkich widgetów jakie mają występować w szablonie oraz o opisanie ich rozmieszczenia. Mile widziane będą także sugestie odnośnie kolorystyki i ogólnego wyglądu bloga. W razie możliwości, prosimy o nie przesyłanie sugerowanych zdjęć - wolimy dobrać je samodzielnie, zgodnie z potrzebami szablonu.

  Jeśli przeprowadzasz konkurs i potrzebujesz szablonu jako nagrody dla zwycięzcy, również możesz do nas napisać. Zwykle chętnie podejmujemy się tego rodzaju inicjatyw.

  zamówienia | prywatne
  Zamówienia prywatne przyjmujemy jedynie w formie propozycji. Istnieje możliwość personalizacji każdego szablonu (dodanie napisu, adresu bloga, niewielka modyfikacja układu), jednak pozostaje on do pobrania dla wszystkich zainteresowanych. Aby wysłać nam propozycję na szablon, należy wysłać do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce Kontakt » Współpraca.

  Propozycje powinny mieć luźny charakter i dotyczyć ogólnego wyglądu bloga. Szczegółowe opisy będą ignorowane, jeśli nie będa współgrały z wizją graficzki.

  instrukcje | zasady
  1. Jak zainstalować szablon na blogu?
  2. Ruchomy ShoutBox - jQuery

  wanilijowa | 18
  img
  Krakowianka, dla której blogosfera jest po prostu domem. Każdy nowy blog staje się nowym pokojem, w każdym stara się zostawić jakąś cząstkę siebie czy to przez szablon, czy przez treść. Uparta i czasami niecierpliwa perfekcjonistka, która w miarę możliwości zawsze służy pomocą i radą.

  Leech | 21
  img
  Wredna, mała zołza. Bez kija nie podchodź. Ruda, przede wszystkim z charakteru. Graficzka, bo tak jej się teraz podoba. Aspołeczna, bo ma dość niańczenia dzieci.


  *duchem, nie ciałem*

  załoga | nabór
  Interesujesz się grafiką? HTML'em lub CSS'em? Chciał(a)byś spróbować swoich sił, jako szabloniar(ka) na pełen etat i współtworzyć Uberschrifta? Nic prostszego, bo teraz masz taką okazję! Zostaje otwarty nabór, dzięki któremu załoga ma się powiększyć. Kto ma szansę? Każdy, kto tylko chce i ma na to czas. Warunek? Silna zażyłość (najlepiej przyjaźń podchodząca pod miłość, jaka jest między mną a Leech) z jakimś programem graficznym i możliwie podstawowa znajomość któregoś z kodów, która ułatwiłaby Ci tworzenie szablonów dla Uberschrifta. Mile widziany wiek od piętnastu lat w górę (ale niższy również nie stanowiłby problemu) oraz dobre nastawienie do pracy w zespole. Chcesz spróbować? To na co czekasz? Siadaj, stwórz dwa szablony: jeden ze sławną osobą oraz drugi według własnego widzimisię, a efekty końcowe w warstwowym zapisie ślij na affabre.sis@gmail.com , w temacie wpisując "NABÓR".

  partnerzy  » Graphical Thoughts
  Forma współpracy: wspólny konkurs
  Przewidywany termin realizacji: lipiec/sierpień

  Chcesz zostań naszym partnerem? Zapraszamy do zakładki Kontakt » Współpraca.


  Katalogi, do których należymy: [x][x][x]

  kontakt | współpraca
  Czy jesteśmy zainteresowane? Tak, oczywiście! Uprzedzamy jednak z góry, że "button za button", upchnięty gdzieś z rzeszą innych, za współprace przez nas uznawane nie będzie.

  Masz inną propozycję? Jesteśmy jak najbardziej otwarte na propozycje - wystarczy wysłać wiadomość na affabre.sis@gmail.com, w tytule wiadomości wpisując "współpraca".

  kontakt | inne
  Chcesz skontaktować się z jedną z autorek bloga? Masz jakąś prywatną sprawę, której nie chcesz poruszać na shoutbox'ie? Możesz do nas napisać - uprzedzamy jednak, że nie zawsze mamy czas i humor na pogaduszki.  » wanilijowa
  e-mail: affabre.sis@gmail.com
  gg:23210395

  Fanpage: Wanilijowa's Blogs


  » Leech
  e-mail: pijawka92@gmail.com
  aQQ: leech@aqq.eu

  Szycie na miare  Szycie na miarę - czyli ni mniej, ni więcej, a dostosowywanie szablonów do indywidualnych potrzeb klienta. Chcesz dodać na blogu wysuwany shoutbox, ale nie wiesz jak? A może nie potrafisz dostosować go kolorystycznie do wystroju bloga? Brakuje ci paneli portali społecznościowych czy menu unieruchomionego w jednym miejscu na stronie? Szycie na miarę rozwiązałoby ten problem - jesteśmy w stanie dostosować każdy nasz szablon do wymagań jego użytkownika.

  Co należy zrobić, żeby otrzymać szablon uszyty na miarę? Wstarczy napisać do szabloniarki, która wykonała pobrany przez Ciebie szablon i przesłać jej kilka informacji. Jakich?

  » adres bloga
  » numer szablonu
  » listę widgetów, które mają znaleźć się na blogu
  » informację o rozmieszczeniu elementów składowych bloga

  Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.

  Galeria  Znajdujesz się właśnie w galerii bloga Überschrift. Cieszymy się, że akceptujesz nasze zasady i mamy nadzieję, że będziesz w pełni je respektować. Pamiętaj, że w przeciwnym razie możemy wyciągnąć konsekwencje.

  Wszystkie szablony są skompresowane w formacie .zip i posiadają hasło, które brzmi "wsówka". W paczce znajduje się plik .xml, który należy wczytać na bloga - jeśli nie wiesz jak, zapraszam do zakładki "Instrukcje". Jeśli po załadowaniu szablonu, w nagłówku wyświetla się wciąż stara grafika, wystarczy usunąć ją z widgetu "Nagłówek" w zakładce "Układ bloga".  Aby przejrzeć nasze szablony, wystarczy wybrać jedną z miniaturek po lewej stronie.

  Graphic Ambulance | informacje  Graphic Ambulance to nowa forma pomocy początkującym bloggerom. Blog jest wciąż w trakcie remontu, a my spekulujemy nad jego formą, ale jedno jest pewne - powstanie z tego coś, co będzie miało ułatwić życie osobom stawiającym pierwsze kroki nie tylko na serwerze blogspot.com, ale także w tworzeniu i dostosowywaniu własnych szablonów. Czy nam to wyjdzie? Mamy nadzieję.


  Obecnie nad projektem pracuje sześć osób, z dwoma prowadzimy luźne negocjacje.

  Graphic Ambulance | współpraca  Lubisz pomagać innym? Chcesz przyłaczyć się do naszego projektu i budować miejsce, gdzie każdy początkujący blogger znajdzie pomocną dłoń? Będziemy zaszczycone. Wystarczy wysłać do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt » Współpraca, na pewno odpowiemy.

  Instalacja szablonu
  Istalacja na blogu gotowego szablonu jest rzeczą banalną, jednak - wbrew pozorom - nie każdy blogger wie o dobrodziejstwie, którym jest możliwość wgrania na swojego bloga gotowego pliku .xml. Czym jest ten plik? Ni mniej, ni więcej, a grupą koment definiujących strukturę i wygląd naszego szablonu! Aby go wgrać, należy:

  1. Zalogować się na bloga i przejść do panelu administratora.
  2. Przejść do zakładki "Szablon" w menu po lewej stronie.
  3. W prawym górnym roku wybrać "Utwórz/przywróć kopię zapasową".
  4. Odszukać szablon (plik .xml) za pomocą przycisku "Browse" na swoim komputerze.
  5. Wczytać go za pomocą komendy"Przekaż".

  Banalne, prawda? Jeśli w szablonie znajdują się dodatkowe elementy, na przykład nagłówek, a nie pojawiły się one po załadowaniu kodu, należy jeszcze wgrać je osobno. Jak?

  6. W menu po lewej stronie znajduje się zakładka "Układ", na którą należy przejść.
  7. Następnie przechodzimy do skonfigurowania nagłówka poprzez naciśnięcie na "Edytuj" przy odpowiednim widgecie (podpowiedź: nagłówek znajduje się bezpośrednio pod paskiem nawigacyjnym).

  Wszystko zajmuje góra minutę, a my możemy cieszyć się nowym szablonem! :)

  jQuery | slideUp|slideDown|slideToggle
  demo  W widgecie JavaScript/HTML wklejamy: <div id='shoutbox'> <div id='hide'>ukryj shoutbox</div> kod naszego shoutbox'a </div> W kodzie, pomiędzy znacznikami body i /body wklejamy: <div id='show'>pokaż shoutbox</div>

  Dodajemy arkusz CSS: #HTML1 {position: fixed; bottom: 0px; left: 50px; border: 1px solid #000; display: none} #show, #hide { color: #fff; background: #000;} #show { position: fixed; bottom: 0px; left: 50px;}

  Pomiędzy znacznikami head i /head wklejamy: <script src='http://jqueryjs.googlecode.com/files/jquery-1.3.2.min.js' type='text/javascript'></script> Po czym poniżej dopisujemy: <script type='text/javascript'> $(function(){$('#show').click(function(){$('#shoutbox').slideDown(1000);});}); $(function(){$('#hide').click(function(){$('#shoutbox').slideUp(1000);});}); </script> lub <script type='text/javascript'> $(function(){$('#show').click(function(){$('#shoutbox').slideToggle(1000);});}); $(function(){$('#hide').click(function(){$('#shoutbox').slideTogle(1000);});}); </script>
  6/01/14
  To nie żart, to nie żart. Zapraszam na Graphical Thoughts, gdzie wkrótce jakaś nowość ode mnie (: Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować w komentarzach, na bieżąco będę na nie odpowiadać i je rozwiewać. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, mysie-pysie!

  wanilijowa


  ostatnia aktualizacja
  [6.01] Nowy post.
  Instrukcje
  1. Jak zainstalować szablon na blogu?
  2. Ruchomy ShoutBox - jQuery

  Regulamin  §1. Szablony
  1. O pobraniu szablonu należy poinformować autorkę, zostawiając komentarz z informacją o tym, na jakim blogu szablon zostanie wstawiony pod postem z szablonem, który pobieramy.
  2. Pobranego szablonu nie należy w jakikolwiek sposób przerabiać. Dotyczy to zarówno grafiki jak i kodu źródłowego. Jedynym zmianom mogą ulec czcionki: ich kolor oraz rodzaj, pod warunkiem, że zmiany nie wpłyną negatywnie na wygląd pobieranego szablonu.
  3. W przypadku problemów z prawidłowym wstawieniem szablonu, należy skontaktować się z jego autorką, a nie naprawiać szablon na własną rękę.


  §2. Dodatki
  1. Informowanie autorki o pobraniu ikon, bannerów i innych nie jest wymagane.
  2. Przy publikacji dodatków należy każdorazowo umieścić (podlinkowaną!) informację o tym, skąd został pobrany.  Akceptuję warunki regulaminu.
  Nie akceptuję warunków regulaminu.

  Przykro mi...  Jeśli nie akceptujesz naszych zasad, nie masz dostępu do tej części bloga. Możesz teraz wrócić do strony głównej lub pożegnać się z naszą stroną za pomocą krzyżyka w prawym, górnym rogu ekranu.


  » strona główna «

  Überschrift